University of East London

Genel Bakış

University of East London, uluslararası olarak tanınan, kaliteli derece programları ile binlerce uluslararası öğrencinin kariyerleri için sıçrama tahtası rolü oynayan, uluslararası saygınlığa sahip bir eğitim kurumu. Üniversite, bir dizi burs seçeneği ve diğer fon fırsatlarıyla desteklenen yenilikçi ve değerli hazırlık programları sunuyor.

UEL öğrencileri, dünyanın kültürel, finansal ve kreatif açıdan en önde gelen merkezlerinden birinde, yani Londra’da yaşama ve eğitim almanın keyfini çıkarıyor. Üniversitenin Stratford ve Docklands’de bulunan kampüsleri, Londra’yı Londra yapan her şeye kolay erişim olanağı sağlıyor. Londra, farklı kültürlere ev sahipliği yapma bakımından dünyanın en zengin şehirlerinden biri olarak 200’den fazla ülkeden 100.000’in üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapıyor. 300’den fazla dilin konuşulduğu bu dünya başkentinde yer alan UEL’de öğrenciler olağanüstü öğrenci destek hizmetlerinin de katkısıyla kendilerini evde hissediyor.

Yılda ortalama öğrenim ücreti

Lisans 

£13,600

Yüksek lisans 

£14,020

Harcamalar

Yaşam masrafları

£9,000

Kampüs konaklama

£7,738

Yenilikler

2021/22 Lisans Açık Kapı Günleri şu tarihlerde gerçekleştirilecektir: 16 Ekim, 26 Şubat ve 11 Haziran. Aynı zamanda, 17 Kasım’da Lisans Açık Kapı Akşamı etkinliği düzenlenecektir.

2021/22 Lisansüstü Açık Kapı Akşamları şu tarihlerde gerçekleştirilecektir: 3 Kasım, 19 Ocak, 27 Nisan ve 19 Temmuz.

Tüm etkinlikler sanal ve bizzat katılıma yöneliktir.

University of East London, yakın dönemde sosyal etki yaratan, anlamlı yükseköğretim standartları oluşturulması konusundaki katkıları sebebiyle takdire layık görüldü. Times Higher Education tarafından yakın dönemde yapılan değerlendirmelerde UEL, eşitsizliği ortadan kaldırma çabaları ile dünya çapında 700 eğitim kurumu arasından ikinci, Birleşik Krallık çapında ise birinci sırada yer aldı.

Üniversite bunlara ek olarak cinsiyet eşitliği ve kaliteli eğitim sağlama alanlarında Birleşik Krallık’ın iki numarası oldu. University of East London bu etkileyici sıralamaları, Birleşmiş Milletlerin 2015 tarihli Sürdürülebilirlik Hedeflerini yerine getirmeye yönelik etkili çalışmaları sayesinde elde etti.

Genel hatlarıyla; eğitim, öğretim, sosyal yardım, uluslararası koruyuculuk ve sosyal akışkanlık konularındaki sağlam ilkeleri sayesinde 2015 sürdürülebilirlik hedeflerini yerine getirme konusundaki başarısıyla küresel çapta ilk 200 eğitim kurumu arasında yer aldı.

Öğretim Kalitesi

Eğitmenlerin birçoğunun kendi akademik alanlarında lider olduğu yetkin akademik kadronun sağladığı yoğun bireysel destek ve bireye odaklı eğitimin avantajlarından faydalanacak olan UEL öğrencileri, üniversitenin öğrencilere azami faydayı sağlamak üzere incelikle tasarlanmış programları sayesinde, seçtikleri alanda başarıyı yakalamak için gereken tüm becerileri kazanıyor.

Üniversite yalnızca eğitim kalitesi değil, yürüttüğü araştırmaların saygınlığıyla da öne çıkıyor. UEL araştırmalarının %62’si “dünya lideri” veya “uluslararası standartlarda mükemmel” olarak değerlendiriliyor ve öğrenciler birçok yeni ve heyecan verici alanda en güncel eğitimi aldıklarını dile getiriyor.

Üniversite, öğrencilerin becerilerini ve bilgilerini sınıfta öğrendiklerinin ötesine taşımalarını sağlayan “yaparak öğrenmeye” yaklaşımına özellikle önem veriyor. UEL, küreselleşen ve hızla gelişen toplumda akademik bilgiye gerçek dünya deneyiminin ve pratik becerilerin eşlik etmesinin önemini vurguluyor.

Eğitmen başına düşen öğrenci sayısının hayli düşük olduğu ve tüm fakülteleriyle yüksekokulları çapında sıkı bir ilerleme ve gelişim programı uygulayan UEL, küresel çaptaki akademik saygınlığıyla eğitim konusunda tutkulu öğrenciler için mükemmel bir seçim.

Departman Yapısı

University of East London; lisans, yüksek lisans ve doktoranın yanı sıra mesleki eğitim seviyesinde de yüzlerce farklı program seçeneği sunuyor. Üniversitenin yenilikçi, geleceğe odaklı ve istihdam hedefli öğrenim yaklaşımı, tüm fakültelerinin önceliklerinde ve sunduğu program ve fırsatlarda yansıma buluyor.

Akademik derece programları ve diğer eğitim programları, farklı uzmanlık alanlarına odaklanan yedi UEL fakültesinde sunuluyor. Üniversitenin bunlara ek olarak bir de araştırma çalışmaları yapan lisansüstü öğrencileri için yoğun bireysel ve akademik destek ve idari hizmetler sunan bir Lisansüstü Fakültesi bulunuyor.

UEL fakülteleri:

  • Royal Docks İşletme ve Hukuk Fakültesi
  • Mimarlık, Bilgi-İşlem ve Mühendislik Fakültesi
  • Eğitim ve Toplumlar Fakültesi
  • Sağlık, Spor ve Biyoloji Bilimi Fakültesi
  • Psikoloji Fakültesi
  • Sanat ve Dijital Sektörler Fakültesi
  • Lisansüstü Fakültesi

Giriş Koşulları

University of East London, kapılarını her türlü farklı akademik geçmişten öğrenci ve araştırmacıya açma ve onların başarısını desteklemeye adanmış bir eğitim kurumu. Yükseköğrenim seviyesinde oldukça aranan bir üniversite olan UEL’ye kabul, rekabete dayalı ve çeşitli kriterlere dayanıyor. Giriş koşulları ise başvurulan fakülte ve programa göre değişiklik gösteriyor.

Üniversite, başvurulan program için ilgili düzeyde çeşitli küresel yeterlilikleri kabul ediyor ve herhangi bir uygun iş deneyiminden edinilen liyakat ve değerleri dikkate alıyor. Sunulan başvuru formunun standartları, başvuru sahibinin başvuru nedenini özetleyen niyet mektubu ile birlikte değerlendiriliyor.

UEL lisans programlarının çoğu için, genellikle lise veya ortaöğretim düzeyinde 12 ila 13 yıllık eğitime denk gelen uluslararası sertifikalar veya nitelikler kabul ediliyor. Başvurulan program veya bölüme bağlı olarak, belirli branşlardaki deneyim veya nitelikler veya bir giriş sınavının veya mülakatın tamamlanması veya bir portföyün sunulması gerekebilir.

UEL, tanıdığı sınav merkezlerinden alınmış resmi sınav sonuçlarını sunmaları şartıyla öğrencilerin belirli sınavlara girerek elde ettiği İngilizce yeterlilik belgelerini kabul ediyor. İngilizce yeterlilik şartları başvurulan program veya öğrenim seviyesine göre değişiklik gösterebilir.

Burslar ve finansman

University of East London, yükseköğrenimin ve üniversite seviyesinde öğrenimin önemini vurguluyor olmasının yanında eğitim için farklı bir ülkeye gelmenin getirdiği hem şahsi hem de finansal sorumluluğun büyüklüğünün farkında olan bir eğitim kurumu. Dolayısıyla UEL, uluslararası öğrencilerine buradaki öğrenim hayatları süresince potansiyellerini en yüksek seviyeye çıkarabilmeleri için çok çeşitli burs ve finansal imkanlar sunmaktan gurur duyuyor.

UEL uluslararası öğrencileri 4.000 GBP’ye varan tutarlarda burslardan faydalanabiliyor ve bu tutarlar, Birleşik Krallık çapında üniversiteler tarafından sağlanan finansal desteklerin ortalamasıyla kıyaslandığında hayli yüksek bir miktar olarak öne çıkıyor.

Üniversitenin Uluslararası Ofisi, öğrencilerin finansman fırsatlarını belirleme ve güvence altına alma konusunda mümkün olan en iyi şansı elde etmelerine yardımcı olmak için tavsiye ve destek sağlıyor. Öğrencilere, öğrenim görmek istedikleri alana, geldikleri ülkeye veya bursu veren kuruma özel ek burslar veya hibeler sağlanabiliyor.

Mezun sonuçları

University of East London öğrencileri, akademik yeterlilikten çok daha fazlasıyla donanmış olarak mezun oluyor. Üniversitenin kariyer öncelikli yaklaşımı, pratik yoluyla deneyim edinmeye özellikle önem veriyor. Öğrenciler seçtikleri alanda paha biçilemez bir deneyim kazanıyor ve kariyerlerinde başarıyı yakalayabilmek için gereken özgüven ve becerilerle donanıyor.

Günümüz dünyasında araştırma ve istihdam dünyalarının ilerleme hızını, rekabetçiliğini ve dinamikliğini göz önünde bulunduran UEL, mezunlarının üniversiteden sonra potansiyellerini tam olarak başarabilmeleri için branş derslerine dair bilginin tek başlına yeterli olmayacağı görüşünde. Bu nedenle, mesleki deneyime sahip ve hayli yetkin akademik kadrosuyla UEL, öğrencilerine gelecekte çok fayda görecekleri bir beceri seti ve ilerlemeci bir bakış açısı edinmelerinde yardımcı oluyor.

UEL programları, düzenli olarak ilgili mesleki kuruluşlarca denetleniyor ve akredite ediliyor olduğundan, program içerikleri her daim güncel kalıyor. Üniversite ayrıca sektör liderleriyle aktif olarak işbirliği yaparak eleştirel düşünme, esneklik, dijital okur yazarlık ve duygusal zeka gibi çok önemli becerileri her öğrenim programına dahil ediyor ve bu yolla öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Bu uygulama Mesleki Uygunluk ve Zihinsel Zenginlik Programı olarak da biliniyor. 

Üniversite ayrıca, özverili ve mezun sonuçları ile kariyer gelişimi konusunda uzman bir Kariyer ve Öğrenci İstihdamı hizmeti ekibine sahip. UEL kariyer uzmanları, iş ilanları ile ilgili bildirimlerden başvuru rehberliğine ve mülakat eğitimine kadar çeşitli hizmetlerle UEL mezunlarının kariyer potansiyellerini üniversite geçirdikleri süre ve sonrasında en yüksek noktasına ulaştırmalarına destek oluyor.

admin

Related Posts